peeling do twarzy

Jak stosować peeling do twarzy

Peeling do twarzy to jedna z podstawowych metod pielęgnacji cery. Umożliwia doskonałe oczyszczenie z martwego naskórka i zapewnia znacznie świeższy wygląd.

W dobie pędu ku młodemu wyglądowi peeling do twarzy to nie tylko wymysł osób przesadnie dbających o swoją cerę. To udowodnione wieloma testami działanie, poprawiające wygląd skóry, pomagające w złuszczaniu obumarłego naskórka, oczyszczające pory, co doskonale przeciwdziała powstawaniu między innymi tak zwanych zaskórników oraz zwiększa wchłanianie kosmetyków.

Zdrowa skóra cały czas wykonuje ciężką pracę, polegającą na nieustannym wytwarzaniu komórek, między innymi łączących wodę. Po wykonaniu swego „zadania” komórki te obumierają, złuszczają się i zastępowane są nowymi. W ten sposób przebiega proces regeneracji naszej skóry. Peeling do twarzy doskonale przyspiesza tempo złuszczania się naskórka i tworzenia się nowej warstwy komórek, co przyczynia się do jej zdrowszego i młodszego wyglądu. Jednak, tak jak z każdym zabiegiem, nie należy z nim przesadzać. Częstotliwość stosowania należy dobrać do naszych konkretnych potrzeb.

Produkt polecany: Diamentowy peeling do twarzy marki Organic Therapy

Będąc posiadaczką cery tłustej możemy stosować peeling do twarzy nawet dwa razy w tygodniu. Przy cerze normalnej lub suchej warto ograniczyć taki zabieg do około 2-3 razy w miesiącu lub dokładnie skonsultować go z dermatologiem. Przed zastosowaniem peelingu należy skórę nawilżyć żelem z wodą lub mleczkiem, najlepiej za pomocy wacika, a następnie okrężnymi ruchami nakładać peeling do twarzy, pomijające okolice oczu i ust.

peeling diamentowy Organic TherapyPrzy peelingu mechanicznym masujemy skórę twarzy przez kilka minut, należy jednak nie wcierać zbyt silnie, żeby nie podrażnić cery. Przy peelingu enzymatycznym nakładamy go na skórę i trzymamy tak długo jak zaleca producent. Po upływie odpowiedniego czasu zmyj peeling wodą, a następnie przetrzyj skórę tonikiem. Na koniec nakładamy odpowiedni dla naszej cery krem nawilżający. Warto w tym przypadku skorzystać z kosmetyków naturalnych, bez zawartości substancji syntetycznych.

Dobrze dobrany peeling do twarzy, stosowany już nawet w bardzo młodym wieku, sprawi, że nasza skóra będzie dłużej młoda, pełna blasku oraz wolna od zanieczyszczeń. Odpowiednio oczyszczona skóra to również lepsze dotlenienie i wchłanianie innych kosmetyków, używanych do jej codziennej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.