rozdwojone końcówki włosów

Rozdwojone końcówki włosów – Jak temu zaradzić

Rozdwojone końcówki to zmora bardzo wielu kobiet, szczególnie lubujących się w długich włosach. Istnieje jednak bardzo skuteczny i zupełnie naturalny sposób by im zaradzić.

Posiadanie pięknych i zadbanych włosów, jest chyba marzeniem każdej kobiety. Aby jednak, móc cieszyć się włosami o wyglądzie zdrowym, ważne jest nie tylko to co jemy, ale także sposób w jaki na co dzień pielęgnujemy swoje włosy. Dzisiejsze możliwości związane ze stylizacją włosów, kuszą prostownicami, lokówkami oraz setką innych przyrządów. Niestety takie zabiegi, wykonywane na naszych włosach, mają wpływ na ich kondycję. Większość urządzeń tego typu, działa na zasadzie znacznej temperatury. Nie da się również ukryć, iż gorące powietrze nie wpływa zbyt dobrze na stan naszych włosów.

Polecany produkt: Rokitnikowy kompleks olejków na końcówki włosów marki Natura Siberica

Włosy, podobnie jak każda inna komórka naszego ciała, zawiera w sobie wodę, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania i zdrowego wyglądu. Pomimo, że nasze włosy pokryte są łuskami, to w jego wnętrzu czyli rdzeniu, również mamy wodę. W przypadku poddawania włosów, częstym zabiegom z użyciem gorącego powietrza, łuski włosa zaczynają stopniowo się otwierać. Na skutek tego, włosy tracą zawartą w ich wnętrzu wodę. Włosy w takim przypadku stają się suche i łamliwe, a ich końcówki zaczynają pękać a następnie się rozdwajać. W jaki sposób można jednak temu zapobiec? Czy naprawdę obcięcie włosów jest jedynym wyjściem jeśli mamy rozdwojone końcówki?

olejek rokitnikowy Natura SibericaWszystko zależne jest od stanu naszych włosów. Jeśli rzeczywiście są one bardzo przesuszone, zniszczone i kruszą się w palcach, jedynym wyjściem jest ich obcięcie. Zanim to jednak to się stanie jest czas na ich ratunek. Przede wszystkim Warto zastosować olejki naturalne na włosy, a przede wszystkim na końce włosów. Dzięki temu, zapobiegniemy ich kolejnym rozdwojeniom i zabezpieczmy je przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników. Podczas mycia włosów, nakładając odżywkę, także warto skupić się na końcach włosów. Jeśli posiadamy włosy ze skłonnością do przesuszania się i rozdwajania końcówek, warto na jakiś czas zupełnie zrezygnować z działania suszarki, prostownicy czy też lokówki. Jeśli nie mamy wyjścia i musimy jest zastosować, bezwzględnie należy włosy wcześniej zabezpieczyć nakładając na nie preparat zapewniający włosom ochronę przed działaniem wysokiej temperatury. Włosy na końcach, o czym należy bezwzględnie pamiętać, to również włosy najstarsze. Dobrze jest więc pamiętać o ich regularnym przycinaniu, co około 1-2 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.