olej słonecznikowy

Olej słonecznikowy w pielęgnacji urody

Jednym z nieocenionych skarbów, zawierających to, co najważniejsze dla piękna i zdrowego młodego wyglądu, jest popularny w naszej kuchni olej słonecznikowy. Zawiera on olbrzymie ilości m.in. witaminy E, która jest najbardziej cenionym, naturalnym przeciwutleniaczem.

Witamina E zwalcza wolne rodniki, prowadzące do starzenia się skóry, działa silnie nawilżająco, oraz zapewnia cerze zdrowy blask. Olej słonecznikowy przyda się nie tylko kuchni, do tworzenia smacznych, zdrowych potraw, ale także w codziennej pielęgnacji ciała.

Jest on idealny, jako baza pod olejki do masażu. Po dodaniu do niego kilku kropel ulubionego olejku eterycznego, zyskamy gwarancję niesamowitego relaksu, połączonego z głębokim nawilżeniem i odżywieniem skóry. Kolejnym dobrym pomysłem, na zastosowanie oleju słonecznikowego w pielęgnacji ciała, jest olejowanie nim włosów i skóry głowy. Olej słonecznikowy pomoże włosom w ochronie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie UV, czy wiatr, a także nada włosom połysk, blask i elastyczność.

Aby wykonać olejowanie włosów za pomocą oleju słonecznikowego, należy wykonać najpierw odpowiednią mieszankę. Olej słonecznikowy, najlepiej używać do olejowania włosów na ciepło, w związku z tym, domowym sposobem, możemy przygotować go w następujący sposób; 2/3 szklanki oleju, przelewany do plastikowej butelki, dodajemy do niego 2 łyżeczki oliwy z oliwek oraz łyżeczkę miodu. Na koniec, możemy do niego dodać nieco olejku eterycznego, lub pielęgnującego włosy, takiego jak olej kokosowy, czy arganowy. Butelkę dokładnie zakręcamy, składniki mieszamy ze sobą, a następnie wstawiamy do garnka z ciepłą woda.

Pamiętajmy, że chodzi tylko o lekkie jego podgrzanie, a nie przegotowanie, gdyż jak każdy olej tłoczony na zimno olej słonecznikowy nie lubi wysokich temperatur, a przegrzanie, może go pozbawić najcenniejszych substancji odżywczych. Gdy olej jest ciepły, nakładamy go pasmo po paśmie na suche włosy. Na koniec zakładamy czepek i / lub ręcznik i starając się, aby olej nie utracił temperatury, pozostawiamy go na włosach przez około pół godziny. Za takie zabieg, będą nam wdzięczne suche włosy, zniszczone lub z rozdwojonymi końcówkami.

Olej słonecznikowy, wraz z kilkoma kroplami olejku rycynowego i arganowego, doskonale oczyści twarz, głównie, jeżeli mamy problem z przetłuszczającą się cerą i zaskórnikami. Wbrew pozorom, nakładanie tłuszczu na tłuszcz wcale nam nie zaszkodzi. Olej słonecznikowy zwiąże się z sebum, w którym pozostały zanieczyszczenia, a podczas jego spłukiwania, doskonale oczyści twarz z nadmiaru łoju i zabrudzeń, nie zaburzając naturalnej bariery ochronnej skóry, ani jej nie przesuszając, co może doprowadzić do jeszcze większego przetłuszczenia.

Używanie oleju słonecznikowego, do pielęgnacji urody, powinno stać się dla nas nawykiem, tym bardziej, że jest to produkt popularny w naszej kuchni i bezproblemowo dostępny w każdym sklepie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.